Visuomenės sveikatos priežiūros specialisto rubrika

Ką žinome apie toksokarozę?

Toksokarozė – nemaloni parazitinė liga, kurią platina šunys ir katės. Prarijus kiaušinėlį, kuris patenka į mūsų žarnyną nuo užterštų objektų – daržovių, vaisių, dulkių, patenkančių ant maisto iškylaujant, atvirų vandens telkinių, jeigu juose plaunami vaisiai. Patekę į organizmą, pirmiausia išsirita lervutės, kurios patenka į kraujotaką ir keliauja po visą organizmą, jos gali apsistoti raumenyse, nukeliauti į širdį, akis ir pažeisti šiuos organus. Dažnas simptomas 37,2° temperatūra, sausas kosulys ypač naktį, gan stiprios alerginės reakcijos, gali pakenkti regėjimui. Lervos žmogaus organizme nesidaugina, žmogus nuo žmogaus neužsikrečia. Žmogus yra toksokarų vystymosi aklavietė. Lervos žmogaus organizme nesidaugina, neauga, nesikeičia, tik retkarčiais suaktyvėja ir pradeda migruoti, dirgindamos ir žalodamos audinius. Per ilgą laiką jos apsitraukia kapsulėmis, po to suyra. Žmogus nuo žmogaus toksokaroze užsikrėsti negali, nes parazitai neišsivysto iki suaugusių kirmėlių ir neišskiria toksokarų kiaušinėlių. Dažniausiai serga vaikai 4-6 m. ir 10-14 m. amžiaus. Norint patvirtinti diagnozę, daromas kraujo serologinis tyrimas. Ši liga išgydoma naudojant tam tikrus antihelmintinius vaistus.

Norint išvengti šios ligos reikia laikytis higienos: grįžus iš lauko, po darbo sode, darže, prieš valgį, pažaidus su kate ar šuniuku. Tekančiu vandeniu su muilu nusiplauti rankas. Nevalgyti neplautų vaisių, uogų, daržovių, negerti ir nenaudoti maisto gamybai atvirų telkinių vandens. Žali valgomi vaisiai turi būti nuplauti tekančiu vandeniu ar nuplikyti. Tinkamas elgesys su augintiniais: reguliariai gydyti šunis ir kates nuo kirminų, neleisti joms teršti aplinkos, nežaisti su svetimais ar valkataujančiais gyvūnais. Vaikų smėlio dėžės turi būti uždengiamos, smėlis keičiamas kiekvienais metais.

Tik laikydamiesi higienos reikalavimų, išvengsime tokios ligos, kaip toksokarozė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rūta Bartkuvienė

 
 

Tėvelių dėmesiui!

Nuo 2018 m. kovo 1 d. atsisakome "Perlo" paslaugų. Atsiskaityti už vaikų išlaikymą vaikų lopšelyje-darželyje "Pušelė" galima dviem būdais:

1. pavedimu per banką; 2. vaikų lopšelio-darželio "Pušelė" kasoje.

Direktorė


Gerbiami tėveliai, seneliai, kaimynai, bendruomenės nariai...

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie skyrėte 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM). 2017 m. iš 2 proc. GPM gautų lėšų įsigijome:

1. Tautinius rūbus.

2. Buvo atnaujinti baldai logopedo-psichologo kabinete.

Dalinai apmokėjome už:

1.Pavėsinę "Ančiukų" grupei.

2.Prisidėjome prie projekto "Šviesos stalas kūrybai, žaidimui ir pažinimui" įgyvendinimo.

Kviečiame būti aktyviais ir prašome iki 2018 m. gegužės 1 d. užpildyti FR0512 deklaracijos formą ir skirti 2 proc. GPM lėšų vaikų lopšeliui-darželiui "Pušelė". Mūsų įmonės kodas 190372147.

Direktorė