Ankstesni mokslo metai  

  2016-2017 mokslo metai  

  2017-2018 mokslo metai  

  2018-2019 mokslo metai  

 
 

Etnokultūrinis rytmetys „Ilgais, tamsiais žiemos takais“

Kazlų Rūdos vaikų lopšelyje-darželio „Pušelė“ seklyčioje – kurioje sukaupta nemažai senoviškų daiktų, 2015 metų gruodžio 10-11 dienomis vyko Adventiniai rytmečiai „Ilgais, tamsiais žiemos vakarais“. Rytmečio tikslas – suteikti žinių apie senąsias šio laikotarpio, kada diena trumpa ir ta dažnai apsiniaukusi, darganota, lietuvių liaudies tradicijas, skatinti domėjimąsi jomis. Ugdyti suvokimą apie Adventinio laikotarpio rimtį ir ramybę. Skatinti norą, gebėjimą pagelbėti vieni kitiems – darbu, maloniu žodžiu, žvilgsniu, prisilietimu.

„Ančiukų“ grupės auklėtojos Roma Jasulaitienė ir Violeta Nemkevičienė persirengusios „močiutėmis“ vaikus pasitiko prie seklyčios durų, katalikiškai sveikinosi. Aiškino, kad jų troboje tik balanos ir žvakės šviesa. Pasakojo ir rodė kaip buvo plėšomos plunksnos, aižomos pupelės, sukami siūlai. Vaikai irgi pabandė atlikti šiuos darbus. Stengėsi įminti užmintas mįsles, klausėsi pasakų „Kiškio pyragas“, „kada galima valgyti“. Rytmečių metu visi buvo pavaišinti kvapnia rugine duona.

Penktadienį Adventinėje popietėje, drauge su „ančiukų“ grupės ugdytiniais dalyvavo ir Kazlų Rūdos parapijos klebonas. Pasakojo, kad vaikystėje ir jam plunksnas plėšyti teko, o stambioji plunksnos dalis labai tikdavo žvejybinei plūdei. Jis pasidžiaugė, kad vaikai supažindinami su liaudies tradicijomis.

Penktadienį po rytmečio klebonas drauge su visa vaikų lopšelio-darželio bendruomene dalyvavo ir eglutės įžiebime. Renginys buvo nuoširdus ir iškilmingas.

„Ančiukų“ grupės auklėtoja
Roma Jasulaitienė

 
 
 

Tėvelių dėmesiui!

Prašau iki š. m. rugsėjo 20 d. pristatyti dokumentus lengvatos už vaikų išlaikymą vaikų lopšelyje-darželyje „Pušelė“ taikymui:

I. 100 procentų lengvata taikoma už vaiko maitinimą, jeigu vidutinės pajamos iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį yra mažesnės, kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (183,- Eur).

Pristatyti dokumentus:

1. šeimos sudėtį;

2. Pažymas apie visas pajamas už tris praeitus mėnesius (birželį, liepą, rugpjūtį).

3. Parašyti prašymą vaikų lopšelio-darželio direktorei.

II. Jeigu šeima socialiai remtina.

1. Pateikti pažymą.

2. Parašyti prašymą vaikų lopšelio-darželio direktorei.

III. 50 procentų lengvata taikoma už vaiko maitinimą, jeigu vaikui nustatytas neįgalumo lygis. Pristatyti reikia patvirtinančius dokumentus, t.y. neįgalumo pažymėjimo kopiją ir parašyti prašymą vaikų lopšelio-darželio direktorei.

Direktorė Irena Bučinskienė